м. Рівне, БЦ "Паркове" вул. Кн. Ольги 5, оф. 220 (2 поверх)
м. Луцьк, вул. Грушевського, 30, оф. 303
м. Кременець, вул. Бориса Харчука, 2а, ТЦ "Омета(3 пов)"

+38-098-4-693-693
+38-099-5-300-175
merezhyvo_mandriv@ukr.net

Пн - Пт: 09:00 - 18:00

Отже, маршрут подорожі обраний, чемодан зібраний. Можна вирушати в дорогу? Стоп! Ви забули дещо головне - аптечку туриста.

На вибір необхідних медикаментів впливає те, в яку частину світу ви зібралися в подорож. Тому на етапі планування відпочинку з'ясуйте, які захворювання зустрічаються в обраній вами країні. Пропонуємо вам кілька варіантів комплектації аптечки туриста.

Універсальна аптечка

Якщо ви не встигли проконсультуватися з приводу поширених хвороб в тому чи іншому регіоні планети, не варто відразу малювати в уяві моторошні картини симптомів жовтої лихоманки або малярії. Візьміть з собою стандартний набір медикаментів і постарайтеся під час подорожі не відвідувати без гіда малознайомі місця. З чого може складатися стандартний набір аптечки туриста:

  1. Засоби від діареї та інших розладів шлунково-кишкового тракту
  2.                         
  3. Бактерицидний лейкопластир, бинт, ножиці, антисептик
  4.                         
  5. Жарознижуючі засоби
  6.                         
  7. Знеболюючі препарати загальної дії
  8.                         
  9. Засоби від безсоння і головного болю
  10.                         
  11. Засоби від алергії
  12.                         
  13. Препарати проти захитування
  14.                         
  15. Крем від засмаги з високим SPF-бар'єром (для поїздок в сонячні краї)
  16.                         
  17. Захисні препарати від укусів комах.

Як правило, універсальної аптечки туриста цілком достатньо для подорожей по Європі, Північній Америці, по країнах Середземномор'я.


Відпочинок в екзотичних країнах

У країнах Південно-Східної Азії, Африки туристів часто можуть підстерігати шлунково-кишкові розлади. Це пов'язано з особливостями кухні екзотичних країн, до яких не звик організм європейської людини. Тому основне місце в аптечці туриста в даному випадку має бути відведено засобам нормалізації роботи шлунка і кишечника. Ще обов'язково візьміть з собою в подорож по екзотичній країні засоби проти укусів комарів, протималярійні препарати. Важливо: перед поїздкою до екзотичної країни обов'язково проконсультуйтеся з лікарем про необхідність вакцинації! Але не варто відразу ж бігти в поліклініку робити щеплення. Далеко не у всіх випадках вам буде показана вакцинація.


Екстримальний відпочинок

Якщо ви пристрасний шанувальник екстремального туризму, то вам, крім стандартних препаратів, слід покласти в свою аптечку наступне:

  1. Йод, зеленку
  2. Перекис водню
  3. Стерильні бинти, бактерицидний лейкопластир
  4. Мазь від ударів і розтягнень
  5. Засоби для профілактики і лікування кліщового енцефаліту (для відпочинку в лісі)
  6. Звичайні засоби від укусів комарів
  7. Крем для рук (для відпочинку на воді)

Відпочинок з дітьми

Найважливіше, про що варто пам'ятати туристам, які подорожують з дітьми, це те, що дітям не підходять «дорослі препарати». Перед тим, як почати збирати аптечку туриста, обов'язково проконсультуйтеся про її наповненні з дитячим лікарем!

Що ще необхідно знати туристу Збираючи аптечку, уважно вивчіть сайт Всесвітньої Організації Охорони здоров'я або проконсультуйтеся з лікарем. Тільки, будь ласка, не слухайте порад знайомих і не довіряйте всьому, що пишуть на туристичних форумах. За своє здоров'я у відповіді тільки ви! На етапі підготовки подорожі уважно вивчіть правила ввезення лікарських препаратів на територію тієї країни, куди ви зібралися. Інакше, в кращому випадку ви залишитеся без необхідних препаратів, в гіршому - у вас виникнуть серйозні проблеми при перетині кордону. Але нехай ваш відпочинок буде яскравим, веселим і здоровим! А аптечка туриста залишиться в валізі недоторканою!